Наукові факти про гриби

1. Вчені досі не знають точної кількості видів грибів, є припущення про те, що їх може бути від 300 тисяч аж до 1,5 мільйона. Що ж до типів грибів, то на сьогодні їх відомо майже 2 мільйони, хоча класифіковано із них тільки 80 тисяч.

2. Гриби за своєю «поведінкою» досить «недружні», вони можуть призводити до загибелі як рослин, так і тварин. Крім того, є такі гриби, які в буквальному розумінні полюють на комах своїми спеціальними наростами, тож можна вважати їх «хижаками». Інші роблять ще хитріше, вони розпорошують свої спори довкола, а ті, потрапляючи у «жертву», проростають прямо в ній.

3. Щоб отруїтися токсинами мухомора і померти від цієї дози, дорослій людині треба з’їсти майже 4 кілограми цих красенів. А от бліда поганка довго чекати не заставить, 1 такого грибочка буде досить, що покласти 4 чоловік.

4. Кожен гриб має в собі 90% води.

5. Найважчий гриб важив 140 кг.! На нього натрапили у Вісконсині (США) і було це у 1985 році.

6. Гриби не належать ні до рослин (через відсутність хлорофілу), ні до тварин (не мають шлунку). Та по при це, вони можуть містити в собі певні ознаки і тих, і інших.

7. Найбільша грибниця у світі росте у Орегоні (США), вона займає площу у 900 гектарів і важить пару сотень тонн!

8. Найдорожчий гриб у світі – трюфель. За 1 кілограм цього «чорного золота» платять 2500$. Справа в тому, що трюфелі викопують із під землі. Щоб їх знайти, мисливці за грибами спеціально тренують своїх собак, а самі «круті» мисливці тренують свиней! Так-так, саме свиней! Вони чи не найкраще вловлюють запах трюфелів з-під землі.

ПЛАЗМОДІЙ

9. Самим дивовижним грибом є «Плазмодій». Цей гриб не росте, як усі інші, він ХОДИТЬ! Долає він не так багато – 1 см. за годину, і до метра за кілька днів, але це робить його унікальним. По суті він схожий на комок слизу (часом до кілька десятків сантиметрів діаметром), який є наче однією величезною «клітиною» із тисячами ядер. Повзаючи, він вбирає в себе органічні речовини розпаду рослин, живі бактерії, міцелій інших грибів, чим і живиться. А за несприятливих сухих умов завмирає, згортається в комок і покривається сухою «шкіркою».

10. Ріст грибниці досить повільний, лише 10-12 см. на рік.

11. Відомий всім нам рятівний антибіотик «пеніцилін» був синтезований саме із гриба пеніциліну.

12. Гриби стійкі до «надскладних» умов життя. Там, де інші живі організми просто не виживуть, гриби не просто виростуть, а почуватимуться прекрасно. Яскравий приклад їх здатності підлаштовуватися стало те, що у 2002 році вчені знайшли гриби у самому реакторі колишньої ЧАЕС! Радіації не просто їм не зашкодила, а й була основою їх стрімкого розвитку. Знайдені гриби містили в собі меланін (на зразок того, що захищає нашу шкіру від сонця). Гриби можуть жити у відкритому космосі, при високих тисках, та навіть контактуючи із сірчаної кислотою. В повсякденному житті ми найчастіше зустрічаємося з грибами у вигляді дріжджів та основи для заквасок кисломолочних продуктів. Але й наш організм є домом для багатьох із них. Як бачимо, дива завжди десь поруч із нами.

 

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...