Знайдено новий вид стародавньої людини

Вчені дослідили знайдені останки стародавньої людини та виявили, що це абсолютно новий, раніше невідомий вид людини.

Науковці з Австралії дослідили останки людей кам’яного століття. Ці останки були знайдені ще в 70-х і 80-х роках минулого століття в Китаї, проте до недавнього часу ще залишалися недослідженими. А виявляється, що дарма, тому що ці закам’янілості виявили новинку в антропології.

Таким чином, дослідження розпочалися в кінці 2000-х років. А останки були знайдені у 1979 році поблизу села Лоньлін в Гуансі-Чжуанському автономному окрузі, ще трьох – в 1989 році в Малудоне («Печері червоного оленя») в сусідній з округом провінції Юннань.

Фрагменти кісток поєднують стародавні та сучасні ознаки, це був раніше невідомий тип людей. Круглий череп, низькі надбрівні дуги, нижня щелепа сильно видається вперед, а обличчя – невелике та плоске з широким носом. Тому по цих ознаках можна вже судити наскільки близькою така форма обличчя схожа до сучасної.

Так, ці люди жили між 14 500 та 11 500 роками. І після досліджень цей вид людини став найбільш «молодим» серед знахідок Азії, адже до цього вважалося, що саме Homo sapiens колонізував континент.

Дослідник Даррен Керноу з Університету Нового Південного Уельсу Австралії припустив, що ця людина може бути нащадком невідомого раніше виду людей, які змогли пережити льодовиковий період. Або ж інша гіпотеза цього ж вченого полягає в тому, що цей вид людей може бути нащадком «першої хвилі міграції» з Африки, і набагато більш давньої, як було прийнято вважати до цих досліджень. Також науковець заявив, що в цій ситуації дослідники намагаються бути особливо уважними для точної ідентифікації цих людей. Адже проблема полягає в тому, що до цього часу, як не дивно вчені не мають точного визначення homo sapiens.

Тому з нових досліджень можна зробити висновок, що «людина червоного оленя», як її прозвали через об’єкт її полювання, жила поруч з давніми китайцями вже саме в той час, коли в Китаї зароджувалося землеробство. 

Читати також:

Люди-велетні – міф чи реальність?

Люди-велетні – міф чи реальність?

На перший погляд все це здається занадто неймовірним, але все ж є підстави вважати, що колись по землі ходили люди, набагато вищі...

Янардаг – вогняна гора

Янардаг – вогняна гора

Янардаг – це гора невеликих розмірів (вона більше схожа на пагорб), яка знаходиться на Апшероні, півострові в 25 кілометрах від...