Небесне скло – фульгуріт

Форми, що формуються при ударі блискавки в пісок, прийнято іменувати фульгурітами. А утворюються вони дуже просто – коли блискавка потрапляє в пісок, то нагріває його до неймовірно високої температури, під впливом якої пісок перетворюється на скло. Воно має абсолютно унікальну і неповторну форму.

Це дуже рідкісне явище, тому такі шедеври абсолютно унікальні в природі. Цікаво, що щодня земля приймає приблизно 16 мільйонів блискавок. Такими рідкісними фульгуріти є з причини з надзвичайної крихкості, через яку їх неможливо дістати з землі без спеціальної підготовки та обладнання. За припущенням фульгуріти найбільш часто можна зустріти в пустелі. А ось виявити їх дозволяють піщані бурі, які сприяють вилученню небесного скла з піску.

Думаю, що застосування фульгурітів всім відомо, їх використовують для виготовлення коштовностей. Приміром, вставляють в оправи з дорогоцінних металів. Іноді попадається більш міцне небесне скло, з якого можна виготовити перстень, який буде коштувати набагато дорожче, ніж вироби з дорогих металів.

Є відомості, за якими фульгуріти здатні покращувати здоров’я людини, завдяки сприянню поліпшення кровотоку, поліпшення функціонування внутрішніх органів, а також тонізує м’язовий тонус.

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...