Недосипання чоловіка та жінки: в чому різниця

Вчені провели кілька експериментів, які показали, що недосипання по-різному впливає на організм чоловіка та жінки.

Колумбійські вчені провели цікаві дослідження, які виявили різний вплив нестачі сну на різні статі. Так, наприклад, недосипання у чоловіків сприяє ожирінню. Це відбувається за рахунок посилення у чоловіків апетиту відсутністю сну. А в жінок нестача сну позначається тим, що вони не можуть насититися після прийому їжі, що теж тягне за собою ожиріння.

Експеримент проводився з 27-ма абсолютно здоровими добровольцями. Виявилося також, що при недостатній кількості сну в представників обох статей змінювався рівень різних гормонів. Доктор Марі-П’єр Сенонж, автор дослідження, зазначає, що зменшена тривалість сну навіть для абсолютно здорової людини з оптимальною вагою сильно впливає на всі метаболічні фактори.

Найбільшим є вплив на обсяг спожитої їжі, а це виникає внаслідок гормонального впливу. Як зазначалося вище, це проявляється у чоловіків та жінок по-різному. Але разом з тим вчених дещо здивував той факт, що недостача сну практично не впливає на рівень цукру, лептину та глюкози в крові.

Гормоном, який сильно стимулює голод є грелін, а гормоном насичення є GLP-1. І вчені виміряли рівень цих гормонів у кожного піддослідного, який перед тим спав чотири або дев’ять годин. В результаті було виявлено таку закономірність:  при недосипанні у чоловіків значно підвищувався гормон грелін,а в жінок знижувався GLP-1.

Вчені вважають такі результати унікальними, адже досі не проводилися подібні дослідження. Висновки є досить цінними для подальшого вивчення людини та здоров’я людини. А також корисними для практичного застосування, адже тепер ми знаємо яку шкоду для фігури приносить недосипання, і причому як чоловікам, так і жінкам. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...