Незвичайні кола на дні океану поблизу Японії

Як розповідають співробітники установ, що займаються дослідженнями океану і атмосфери, сьогодні вивчено лише 5% світового океану. Іншими словами, складно сказати, що відбувається на дні інших 95% відсотків. Фотограф з Японії на ім’я Йоджи Ооката присвятив 50 років свого життя на розкриття таємниць, прихованих в океанічних глибинах. Нещодавно фотограф помітив біля берегів на півдні Японії на глибині 25 метрів дивні візерунки у вигляді хвиль з діаметром 1,5 метра. Незабаром він повернувся на це місце зі знімальною групою одного з телеканалів і своїми колегами, щоб мати можливість задокументувати це явище.

 

Цікаво, що вчені змогли знайти пояснення цьому дивному явищу на відміну від всім відомих “кіл на полях”. Підводні камери змогли закарбувати “художника”, яким виявилася рибка невеликих розмірів, довжина якої дорівнює кільком сантиметрам. Вночі та вдень вона невтомно може ліпити такі скульптури величезних розмірів своїми плавниками.

Якщо ближче розглянути ці кола, то стає очевидним, що вони виконують важливі функції. Одна з найважливіших – це залучення партнера. Коли самку починають цікавити ці горбки і долини з піску, вона приступає до пошуків самця в них. Потім створена пара відкладає яйця в середину цього “кола” – поглиблення, яке призначене для свого роду “глушіння” течій океану і захисту їх ніжного потомства.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...