Нова реальність – паливо із СО2!

Дешеве і екологічне паливо – мрія кожного автомобіліста, але як її здійснити? Вчені запевняють, що це питання часу, оскільки такі дослідження ведуться вже давно і не безуспішно. Так, нещодавно компанія Liquid Light заявила, що їхні фахівці вже розробили спеціальний пристрій, який зможе виготовляти етиленгліколь, використовуючи CO2.

Для непосвячених пояснимо, що етиленгліколь дуже широко використовують у хімічній промисловості. Наприклад, він здатний значно знижувати температуру замерзання води, тож є основною складовою антифризів, а також гальмівних рідин. Крім того, його використовують як розчинник, основну сировину для вибухівки (нітрометану), у виробництві фарб і емалей, кремів для взуття та багато чого іншого. Але найголовніше те, що етиленгліколь може стати основною складовою при виробництві біопалива!

Як прокоментували свій винахід самі розробники, їх пристрій використовує у своїй роботі 3 основних компонента – вуглекислий газ, воду і електрику. Сам апарат – це великі квадратні металеві пластини, шириною 90 см, виставлені з проміжками в кілька сантиметрів між собою. Суть у тому, що електрод-каталізатор виробляє з з молекул СО2 двовуглеродний оксалат, після чого починають діяти інші каталізатори, які і виробляють етиленгліколь. Цілком очікувано, компанія поки відмовилася називати ті самі каталізатори, які використовуються в їх установці, але якщо Liquid Light таки виконає заявлені обіцянки, то їх досягнення виглядають досить революційно. Погодьтеся – виробляти етиленгліколь, використовуючи дешеві і водночас довговічні матеріали, при цьому, витрачаючи мінімум електроенергії – звучить справді прогресивно.

Особливо цікаво й те, що таке виробництво може стати повністю екологічним, оскільки теоретично, Liquid Light можуть використовувати парникові гази, воду брати з природних водойм, а енергію, від вітрових станцій або сонячних панелей. Що стосується фінансової сторони, то зі слів розробників, для виробництва тонни хім. сировини, їм потрібно витратити 125$, тоді як традиційні підприємства для таких же результатів повинні будуть витратити всі 600$.

Як бачимо, можливо вже зовсім скоро заводи майбутнього будуть тішити нас екологічними технологіями і дешевим виробництвом.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...