Нові способи боротьби з раковими захворюваннями

Онкологічні захворювання були і досі залишаються небезпечними і важко виліковними. Довгі роки тривалих досліджень вчені намагаються знайти ефективніші способи боротьби з ними. Про ноу-хау в цій сфері ми і розповімо вам детальніше.

«Класичним» методом лікування більшості онкологічних захворювань є хіміотерапія. Але не секрет, що ці препарати – як «дозована отрута» і погано впливають на здорові клітини тіла, порушуючи їх роботу, через що пацієнтам часто стає гірше, а не краще. Щоб вирішити цю проблему або хоча б зменшити шкідливий вплив на організм, був придуманий простий але дієвий метод для перевірки ефективності тих чи інших ліків у кожному конкретному випадку.

Новий метод запропонували фахівці з Массачусетського технологічного інституту. Вони створили крихітний пристрій, розміром з рисове зернятко, який вводять у тканини пухлини. Це «зернятко» містить до 16 мікродоз різних лікарських препаратів, які впливають на ракові клітини довкола. Через добу мікроприлад витягують з пухлини разом з частинкою тканин, які його оточують. Після цього, вчені можуть вивчити ракові клітини і з’ясувати, який з препаратів впорався із завданням найкраще. Таким чином, лікарі зможуть визначити найкращу схему для лікування своїх пацієнтів.

Цей винахід вже показав свою ефективність в лабораторних випробуваннях, а також на пацієнтах, які підтвердили, що ця процедура не супроводжувалася побічними ефектами.

Крім цього методу, Центр досліджень онкології Фреда Хатчінсона (США, штат Вашингтон, м Сіетл) запропонував інший спосіб перевірки ефективності препаратів. Вони винайшли пристрій CIVO по типу шприца, за допомогою якого в тканину пухлини вводять відразу 8 препаратів. Через кілька днів, як і в першому випадку, частину тканин видаляють для подальшого вивчення вивчення. Єдине обмеження – пухлина повинна розташовуватися близько до шкіри, інакше голки не зможуть «дістати» до пошкодженої раком тканини.

Таким чином, різні групи вчених практично одночасно прийшли до реалізації ідеї індивідуального підходу в медицині. Зараз важко сказати, який із двох методів стане популярнішим, але вчені докладають багато зусиль для того, щоб навчиться лікувати важко виліковні і невиліковні хвороби.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...