
Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...
Онкологічні захворювання були і досі залишаються небезпечними і важко виліковними. Довгі роки тривалих досліджень вчені намагаються знайти ефективніші способи боротьби з ними. Про ноу-хау в цій сфері ми і розповімо вам детальніше.
«Класичним» методом лікування більшості онкологічних захворювань є хіміотерапія. Але не секрет, що ці препарати – як «дозована отрута» і погано впливають на здорові клітини тіла, порушуючи їх роботу, через що пацієнтам часто стає гірше, а не краще. Щоб вирішити цю проблему або хоча б зменшити шкідливий вплив на організм, був придуманий простий але дієвий метод для перевірки ефективності тих чи інших ліків у кожному конкретному випадку.
Новий метод запропонували фахівці з Массачусетського технологічного інституту. Вони створили крихітний пристрій, розміром з рисове зернятко, який вводять у тканини пухлини. Це «зернятко» містить до 16 мікродоз різних лікарських препаратів, які впливають на ракові клітини довкола. Через добу мікроприлад витягують з пухлини разом з частинкою тканин, які його оточують. Після цього, вчені можуть вивчити ракові клітини і з’ясувати, який з препаратів впорався із завданням найкраще. Таким чином, лікарі зможуть визначити найкращу схему для лікування своїх пацієнтів.
Цей винахід вже показав свою ефективність в лабораторних випробуваннях, а також на пацієнтах, які підтвердили, що ця процедура не супроводжувалася побічними ефектами.
Крім цього методу, Центр досліджень онкології Фреда Хатчінсона (США, штат Вашингтон, м Сіетл) запропонував інший спосіб перевірки ефективності препаратів. Вони винайшли пристрій CIVO по типу шприца, за допомогою якого в тканину пухлини вводять відразу 8 препаратів. Через кілька днів, як і в першому випадку, частину тканин видаляють для подальшого вивчення вивчення. Єдине обмеження – пухлина повинна розташовуватися близько до шкіри, інакше голки не зможуть «дістати» до пошкодженої раком тканини.
Таким чином, різні групи вчених практично одночасно прийшли до реалізації ідеї індивідуального підходу в медицині. Зараз важко сказати, який із двох методів стане популярнішим, але вчені докладають багато зусиль для того, щоб навчиться лікувати важко виліковні і невиліковні хвороби.