Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні розміри, складні для монтажу конструкції, шумна робота, а також загроза для птахів – це те, що незмінно супроводжує традиційні вітрогенератори. А, якщо змінити підхід, – подумали вчені і вирішили створити генератори, які могли б працювати навіть тоді, коли вітер не дме, при чому – максимально тихо і безпечно для довкілля. Втіленням цієї ідеї і зайнялися фахівці з іспанської компанії Vortex Bladeless.

Їх революційний винахід пропонує зовсім інший спосіб використання вітру, а саме – створювати вітрові завихрення і використовувати їх же енергію. По суті – їх вітрогенератор – це довгий циліндр (12,5 метрів) з фібергласу, пустий всередині і закріплений на стійкій нерухомій щоглі. Оскільки в ньому відсутні деталі, які труться одна об одну, він максимально безшумний і його обслуговування буде потрібне значно рідше. Рухомі частини нового генератора уникають тертя, оскільки взаємодіють за допомогою магнітів. Новий вітряк влаштований так, щоб створювати максимум завихрень, інакше кажучи – вітер хитає цей циліндр з боку в бік, за рахунок чого генератор і виробляє електрику. При чому, навіть при самій слабкій силі вітру, комп’ютер вітрогенератора коригує роботу електромагнітів, які передають зусилля і робить новий генератор дуже ефективним при будь-якій швидкості вітру.

У числі нових переваг генетарора від Vortex Bladeless – його низька вартість: виготовлення такого вітряка вимагає вдвічі менше коштів, ніж виготовлення традиційного. Крім того, його обслуговування обійдеться в 5 разів дешевше. Компанія планує випускати свої вітрогенератори в двох варіантах – великий і маленький. Великий – вагою в 100кг. і висотою в 12,5 м., що буде виробляти до 4 КВт, а маленький – вагою 10кг і висотою в 3м., який вироблятиме до 100Вт. Як коментують свою новинку фахівці компанії Vortex Bladeless, не дивлячись на те, що їхній винахід дає на 30% менше енергії, ніж звичайний вітряк, їх пристрій набагато дешевший у всіх сенсах, що, в підсумку, у співвідношенні ціни і якості, робить вироблену ним енергію на 40% дешевшою, ніж звичайна. А тепер врахуйте, що новий генератор займає набагато менше місця, може бути встановлений навіть на дахах і не буде шуміти. На чому тепер ви зупините свій вибір?

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Нова реальність – паливо із СО2!

Нова реальність – паливо із СО2!

Дешеве і екологічне паливо – мрія кожного автомобіліста, але як її здійснити? Вчені запевняють, що це питання часу, оскільки...