Новий вид життя

Вчені знайшли в океанічній корі нове життя.

Океанічна кора – один з різновидів земної кори, що покриває дно океану. Була утворена вона після зіткнення тектонічних плит, в результаті яких розпечена лава з’єднується з водою і відбувається процес застигання. Але цікаво те, що цієї корою покрито близько 60% від всієї поверхні Землі, і в ній проживають незвичайні мікроорганізми.

Вивчення почалося ще в 2004 році в протоці Хуан-де-Фука, організував процес Марк Левер. Таким чином в результаті на дні протоки групою вчених був пробурений 300-метровий шар кори, для отримання зразків базальту, який утворився 3,5 мільйона років тому. Ось саме в цих зразках були виявлені мікроорганізми, якими переробляються з’єднання з сірки і проводиться метан.

Дослідники вважають, що в місцях, позбавлених сету і кисню, деякі організми користуються для життя хемосинтезом. Цей процес дуже нагадує фотосинтез у рослин. Але відмінність в тому, що при хемосинтезу замість світла і вуглецю використовується вуглекислий газ і водень.

Досліди тривали протягом семи років, після чого аналізи показали, що у воді міститься метан, а ізотоп вуглецю-13 присутній зі зниженою нормою, а це приводить до висновків, що в такій  рідині є мікроорганізми, які виробляють метан.

 Марк Левер дуже сумнівається, що вдасться отримати стерильні зразки. Але підсумком став доказ існування життя в таких умовах, а також відкриття нового виду життя.

Про нещодавно відкритих мікроорганізмах дослідники поки мало що можуть сказати. Їх кількість і розвиток належить ще відкривати. Але варто зауважити, що якщо цих організмів в кубометрі води стільки ж скільки мікробів, то можна буде говорити про відкриття нової екосистеми. Тому таке відкриття дало багато їжі для вчених в плані подальших досліджень.

Читати також:

Люди-велетні – міф чи реальність?

Люди-велетні – міф чи реальність?

На перший погляд все це здається занадто неймовірним, але все ж є підстави вважати, що колись по землі ходили люди, набагато вищі...

Янардаг – вогняна гора

Янардаг – вогняна гора

Янардаг – це гора невеликих розмірів (вона більше схожа на пагорб), яка знаходиться на Апшероні, півострові в 25 кілометрах від...