Про беззубого щура

Нещодавно вчені в Індонезії виявили неймовірного щура, який практично не має зубів. Двох щурів, які належать до невідомого раніше виду, зловили біологи на острові під назвою Сулавесі в гірських тропічних лісах. Зовні гризун дуже схожий на звичайних сірих домашніх щурів. Але він відрізняється від звичайних видів тим, що має великі вуха і витягнуту мордочку, що нагадує хобот. Вчені назвали це вид невимовною назвою Paucidentomys vermidax, що означає «щур без зубів».

Цікаво, що якщо відкрити щурячий рот, то насправді можна переконатися, що в ньому практично відсутні зуби, якщо не брати до уваги двох верхніх різців досить великих розмірів. Гризун використовує їх як ніж, поїдаючи дощових черв’яків, – своє традиційне меню. Спочатку він починає засмоктувати хробака, розрізаючи його на кілька часточок своїми великими різцями. Потім випльовує їжу і заковтує її знову по шматочках.

Немає нічого неймовірного в тому, що дивна тварина зацікавила вчених. Біологи знають, що його родичі добилися величезного успіху в світі тварин саме завдяки дивовижній будові своїх зубів. У щурів зуби ростуть весь час – це дає можливість вживати все що завгодно і пробиратися у важкодоступні місця. Ясно, що знайдений беззубий гризун став справжнім шоком для всього світу науки.

Коли пацюки загубили всі зуби, крім однієї пари різців, що мають незвичайну форму і якими дуже складно жувати, вони стали по-справжньому унікальними серед всіх гризунів. Учасник тваринної експедиції анангу Сетіаван Ахмаді підтвердив цю думку.

Його колега по імені Кевін Роув, який працює в Мельбурні музеї Вікторії, зазначив, що така дивовижна щуряча риса з’являлася поступово в результаті еволюції, оскільки у щурів була необхідність пристосовуватися до життя у вологих лісах. А там найлегше дістати в якості їжі дощових черв’яків.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...