Про частоту мигань ока

Кожна людина за 1 хвилину здатна моргнути оком близько 15-20 разів. Деякі вчені вважають, що моргання є захисним механізмом, необхідним для зволоження очної рогової оболонки. Але є протилежний до цієї думки факт, що рогова оболонка не має потреби в настільки частому зволоженні. Для нормального її функціонування людині досить близько 7 моргань. Тобто можна впевнено сказати, що людина витрачає на моргання близько 10% від усього часу активності.

Нейрофізіологи з університету в Осаці, що в Японії, під керівництвом Накано Тамамі зробили припущення, що частота моргання пояснюється потребою людського мозку в свого роду “перезавантаженні”. Моргання полегшує переключення з одного предмета на інший зі “скиданням” поточного стану.

Дослідження показали, що людина моргає тільки в певні моменти – наприклад, після завершеного речення під час читання або під час пауз у виступі оратора. Тобто ми моргаємо в проміжку між значущими подіями, які логічно завершилися. Моргання допомагає нам нібито “перевантажити” теперішній стан в нейромережі нашої уваги, яка розташована в тім’яній частині мозку. Ця частина відповідає за перемикання уваги з різних об’єктів залежно від значущості, а також за розпізнавання об’єктів.

З часом вчені вирішили перевірити своє припущення на практиці. Знайшлися добровольці для участі в експерименті. Вони дивилися комедійну програму під назвою “Містер Бін”, а вчені тим часом здійснювали активне спостереження за активністю нейромережі добровольців за допомогою томографа. Коли люди починали моргати під час якої-небудь сцени в шоу, їх головний мозок деякий час переходив в “режим пасивності”. Активність нейромережі в цей час різко падала – при цьому томограф фіксував зменшення потоків крові в тім’яну частину мозку під час моргань .

Поки що не вивчено, чому мозок використовує для скидання уваги саме такий спосіб. Але дослідники працюють над вивченням цього явища.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...