Про найдорожчу в світі каву

Найдорожча у світі кава має назву “Чорний бивень”. Вона виготовляється з кавових плодів, які з’їдає і перетравлює тайський слон. Така кава має вартість близько 1100 доларів за кілограм. Цей екзотичний напій має насичений, м’який смак – все завдяки процесам перетравлення, які відбуваються в кишечнику слона.

Фахівці пояснюють , що коли слон починає з’їдати кавових плодів, його шлункова кислота потроху розщеплює кавові білки. Саме вони і додають напою присмак гіркоти. Таким чином, в результаті виходить м’який смак кави, без гіркоти, яка характерна звичайному напою.

Цей найсмачніший і одночасно дорогий кавовий напій дуже схожий на свого “родича” – каву “Копі Лувак “, яка виходить в результаті перетравлення кавових зерен в шлунках мусангів. Але шлунок слона має одну велику незаперечну перевагу: зерна в ньому перетравлюються впродовж 15-30 годин, перебуваючи разом з цукровою тростиною, бананами та іншими елементами слонової вегетаріанської дієти. У результаті цього виходить неповторний фруктовий насичений смак кави.

Цей рідкісний вид кави зустрічається лише на чотирьох світових курортах: таїландському і трьох на Мальдівах. Одна чашка такого напою коштує близько 50 доларів.

Хтось запитає, чому така висока ціна. Вся справа в декількох причинах. Дорогим є утримання слонів у заповіднику. Також слони годуються лише тайським кавовим сортом Арабіка, який вирощується на висоті близько 1500 метрів. Слонам потрібно десь 32 кілограми таких плодів з’їсти, щоб отримати лише 1 кілограм зерен кави.

Читати також:

Наукові факти про гриби

Наукові факти про гриби

1. Вчені досі не знають точної кількості видів грибів, є припущення про те, що їх може бути від 300 тисяч аж до 1,5 мільйона. Що ж до типів...

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

Фундук став популярним ще в стародавні часи. Наші предки використовували його для виготовлення амулетів від нечисті і природних...