Утворення нового океану

Зараз на нашій планеті відбувається природний процес зародження нового океану.

Мешканці Землі є свідками унікального природного явища – зародження нового океану. Вчені запевняють, що цей океан вже в недалекому майбутньому буде на карті на території однієї з найбільш посушливих пустель Ефіопії.

Спеціалісти стверджують, що океан утвориться на місці рифового розлому, який має довжину 56 км. Цей розлом був виявлений ще в 2005 році, проте досконало не вивчений. Наразі ця западина має 6 м ширини. Проте тільки нещодавно дослідники могли виявити природу западини та те, що може утворитися на її місці.

Отож, за результатами досліджень вдалося помітити одну цікаву річ. Зокрема те, що тектонічна активність в цьому розломі є абсолютно ідентичною тим, які є в надрах океанічних серединних хребтів. І саме ці хребти змушують континенти міняти своє розташування. Найбільш подібною ця активність є до активності Чорного моря.

Також науковці змогли виявити те, що розлом утворився впродовж кількох днів після виверження вулкану Даббаху. І магма, яка випливла з жерла вулкану, заповнила тріщини в земній корі, що лише сприяло розвитку розлому. А взагалі початок цього процесу дав поділ Аравійської та Африканської плит, який почався ще 30 млн. років до нашої ери. І цей поділ щороку розсовує континенти на 2,5 см.

Професор американського університету Рочестера Сінді Ебінджер зізнався, що вчені навіть не думали, що подібні процеси можуть відбуватися настільки швидко, як це можна побачити з западиною. Саме тому це є феноменом.

Раніше було прийнято вважати, що такий фізико-хімічний аналіз проходить набагато повільніше та поділяється відразу на короткі фрагменти. Проте зараз основною проблемою є розміщення місцевого населення, територію якого новостворений океан забере. 

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...