Спілкування заважає творчості

Відсутність спілкування лише сприяє розвитку творчості – такий висновок зробили науковці після проведення ряду експериментів. А інтенсивні соціальні контакти можуть лише придушити політ творчого мислення людини.

Дослідники з Університету Джонса Хопкінса в Сполучених Штатах Америки заявили, що соціальна ізоляція іде на користь творчим здібностям людини. Проте тут варто уточнити, що це стосується лише тих людей, самооцінка яких та взагалі погляд на світ не залежать від думки оточуючих. Тому ця новина є не надто приємною для любителів мозкових штурмів та інших видів мозкової розминки.

Для незалежних від думки навколишніх відмова від соціальних контактів лише ще раз підтверджує внутрішню свободу таких людей. Таким чином, якщо їм дозволяють бути збоку від соціуму, то це лише підтверджує їхнє право на існування. З іншого боку, таких людей можна вважати зарозумілими, але факт залишається фактом: творчі здібності таких індивідів покращуються поза соціумом.

А ті, у кого самооцінка та уявлення про світ та себе в цьому світі залежать від думки оточуючих, навпаки  відчуватимуть себе паза соціумом вкрай некомфортно, адже вони тратять точку опору, а разом з нею і свої творчі здібності.

Автори дослідження зауважують, результати отриманої ними робити насправді не надто узгоджуються із теперішнім загальним соціально-мереживним настроєм на так звану «нову креативну колективність». В тому випадку, коли людина уникає спілкування, ухиляється від інтенсивної участі в житті спільноти, то це зовсім не означає, що для розквіту креативності такої людини, потрібно її виправляти, вказувати на недоліки та тягнути в соціум. Тому потрібно визнати, що у деяких людей талант проявляється і без прямої участі в їхньому житті соціуму. Особливо корисно таку річ засвоїти керівникам, адже це допоможе вчасно відрізняти товариських співробітників від нетовариських і останніх не тягнути силоміць на різні корпоративні заходи та мозкові штурми, адже там від них все рівно не буде допомоги. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...