Омар ніколи не старіє

Вчені провели дослідження, в якому було з’ясовано, що омар – вічно молода тварина, тобто він зовсім не старіє.

Кожна людина та більшість тварин мають здатність старіти. Тоді наше тіло просто перестає працювати належним чином та вже не виконує всіх своїх функцій. Людина слабшає, втрачає репродуктивну здатність, у неї з’являються зморшки, слабкість та багато інших неприємних речей. Але омари таких симптомів старості ніколи не знатимуть, адже вони зовсім не старіють.

Виявляється, що омари мають самовідновлювані  ДНК, а це означає, що вони можуть жити вічно. Проблема лише в тому, що люди їх дуже часто виловлюють, або ж ці тварини часто помирають від хвороб та нещасних випадків.

Відновлювати ДНК омара дозволяє спеціальний фермент під назвою тіломераза. За допомогою цього ферменту омар може жити не старіючи та досягати величезних розмірів. Наприклад, найбільший омар важить більше 20 кілограмів та через це він потрапив у Книгу рекордів Гіннеса.

Також варто відмітити, що цей фермент тіломераза впливає на так звані «тіломери», які захищають хромосоми від зношування та знаходять на кінці кожної хромосоми. Отож, кожного разу при поділі клітини, тіломери скорочуються. А з часом тіломери стають дуже короткими, і захищаючи хромосоми та клітини, просто втрачають здатність до поділу. Це явище дослідники назвали Хейліка. Таким чином, фермент діє як розширення, адже він відновлює довжину клітини та захищає її.

Крім цього, вченими не було виявлено в омарів жодних зовнішніх, тобто видимих ознак старіння. Зокрема, не було виявлено втрати апетиту, змін в метаболізмі, зникнення репродуктивних функцій, занепаду сил та здоров’я.  Тому смерть омара визначається саме зовнішньою причиною, про яку згадувалось вище.

На жаль, такими здібностями людина не володіє. Тому нам лишається лише захоплюватися здатністю омара жити вічно. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...