Оперений тиранозавр

У Китаї група канадських і китайських палеонтологів розкопала скам’янілі залишки тиранозавра. Це відкриття здатне змінити загальні уявлення про еволюцію популяції динозаврів. Останки доісторичного ящера мають розміри, які можна порівняти з триповерховим будинком. Вони важать близько 1,5 тонни і оточуються відбитками, які свідчать про наявність пір’я.

Керівником проведених геологічних досліджень є доктор Сін Сюй. Він розповів, що з різноманітності всіх знайдених раніше пернатих динозаврів на території Ляонін, яка знаходиться в Китаї, цей скелет динозавра найбільший. Тому він був названий Yutyrannus huali, що перекладається з латині як “найпрекрасніший пернатий тиран”.

Тиранозавр, що має пір’я, жив, на думку вчених, близько 125 мільйонів років тому. Тоді на сучасній території Китаю середня річна температура повітря не піднімалася вище, ніж 10 градусів. Вчені вважають, що пір’я, очевидно, служило для термоізоляції тіла, а не для здійснення польотів. Така теорія грунтується на масі тіла гігантів – вона становила близько 1,5 тонни. Варто також відзначити, що будова пір’я у знайденого тираннозавра більше схоже на оперення пташенят, а не дорослих птахів.

Неймовірна знахідка, яку здійснили палеонтологи, допомогла вченим ще більше розібратися в історії розвитку гігантських ящерів епохи пізнього Юра та раннього Мела на територіях теперішнього Китаю. Стало відомо тепер, що навіть великі особини потребували захисному покриві на своєму тілі в умовах прохолодного клімату. Також вчені підтвердили гіпотезу про те, що все-таки на території Китаю проживали ящури-гіганти.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...