Відчуття ситості

Вчені провели дослідження, в якому було з’ясовано те, що спогади про кількість з’їденого дозволяє людині довше відчувати себе ситою.

Учені з Брістольського університету заявляють, що людина може довше почувати себе ситою тоді, коли в своїй пам’яті вона зберігає враження від достатньої кількості їжі. Але при цьому сама кількість спожитої їжі аж ніяк не впливає на це відчуття ситості.

Загальновідомим є той факт, що люди, які страждають на амнезію, на практиці дуже часто мають ще й проблему підвищеного апетиту чи навіть гіперхагію.

Вчені з Британії зробили припущення стосовно цього таке: «Дуже швидкий голод приходить тоді, коли вражені від спожитої їжі не залишилося».

Був проведений специфічний експеримент. Так, добровольці були посаджені за стіл.  Дослід полягав в тому, що всі добровольці повинні були з’їсти суп. Але до кожної тарілки була приєднана спеціальна трубочка, за допомогою якої можна було зменшити чи збільшити візуально порцію.

Результат дослідження виявив цікавий факт. Виявляється, що всі візуальні враження від будь-яких побачених страв здатні поєднуватися в сприйнятті. Таким чином, виникає впевненість у тому, що людина з’їла величезну кількість їжі, тому енергії такій людині вистачить на довгий час.

Дослідники запевняють, що таке відкриття стане дуже корисним при створенні принципово нової терапії для тих людей, які зустрілися в своєму житті з проблемою неконтрольованого високого апетиту.

Також вчені та дієтологи радять споживати їжу в невеличких тарілках, тоді кількість їжі на маленькій тарілці буде здаватися великою і відчуття ситості також прийде раніше і триматиметься довше. Тому це хороше відкриття не лише для тих, хто страждає від ожиріння, але й для тих, хто бажає підтримувати своє тіло завжди в формі. Тому побільше роздумуйте про їжу, і будете ситі довше. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...