Особливості на Юпітері

Учені виявили крижані «леза» на Юпітері, які заважають вивченню цієї планети.

Супутник Юпітера «Європа» – це головна мішень для майбутніх космічних місій, оскільки таїть під крижаним покривом океан, який, можливо, має сприятливі умови для життя. Але все не так просто, адже спроби посадити апарат на Юпітер для вивчення можуть зіткнутися з досить величезною небезпекою – зубчастими «лезами» з льоду висотою до 10 м. Власне кажучи, такі проблеми вже виникають і не дозволяють нормально проводити дослідження.

Таким чином, дослідники мають намір відправити спусковий апарат на його поверхню в одне з місць, де вода близько піднімається до його крижаної кірки. Адже саме ці райони можуть дозволити роботові-зонду взяти зразки води, що лежить під шаром льоду в кілька кілометрів. Тут повітря є холодним і сухим, що дозволяє льоду проводити процес сублімації (тобто перетворюватися з твердої речовини в пар, таким чином минаючи рідку фазу).

Сам процес полягає в тому, що крижані «леза» формуються тоді, коли нерівності на поверхні снігу підвищуються за рахунок енергії Сонця. Після цього ці борозни діють точно так само, як пастка для сонячного випромінювання і продовжують поглиблюватися, а їх високі піки стають все вище.

«Європа» має більш-менш вигідні умови для формування цих крижаних лез. Але не дивлячись на це, поверхня «Європи» є відносно молодою, так будучи створеною невідомими процесами близько 50 млн. років тому.

І цікаво також те, що регіони таких крижаних «лез» можуть блукати від місця свого первісного утворення в залежності від активності Сонця.

Але, не дивлячись на це, НАСА все ж мало в планах створити місію по запуску орбітального апарату спільно з Європейським космічним агентством у 2020 році. Але, на жаль, через бюджетні проблеми проект був покинутий і не реалізований.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...