Останки хижака юрського періоду знайдені в Португалії

Сухопутний динозавр – хижак, якого вважають найбільшим на території Європи, був знайдений в Португалії, точніше знайдені його останки.

Група португальських палеонтологів, які проводили розкопки на північ від Лісабона, виявила скам’янілі останки цього стародавньої тварини. Вчені висловили думку про те, що знайдений динозавр належить до раніше невідомого підвиду, який іменували Torvosaurus gurneyi.

«Товрозавр» з латині переводять, як «жорстокий ящір», а ось другу частину імені цієї рептилії дали на честь письменника і художника Джеймса Герні, який створив знамениту серію книг «Дінотопія».

За припущеннями, місцем проживання цих динозаврів був Піренейський півострів у верхній юре, близько 150 мільйонів років тому. Вони були хижаками, вели полювання на інших тварин, свідченням чого були знайдені зуби.

Крістоф Хендрікс, палеонтолог, у статті поділився своїми враженнями: «Торвозавр був, очевидно, супер хижаком, який харчувався такою великою здобиччю, як травоїдні ящери. Напевно, краще було не стояти у нього на шляху».

Вчені зуміли встановити приблизні пропорції цієї рептилії: торвозавр в довжину досягав 10 метрів, а вага – близько 5 тонн.

Формація Лауріно, місцевість на північ Лісабона, де залягають осадові породи юрського періоду і тут дуже часто знаходять все нові скам’янілості. Не так давно там була знайдена кладка яєць, які за сьогоднішніми припущеннями належать тому ж Torvosaurus gurneyi.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...