Обережно: солодка газована вода

Після проведених дослідів та експериментів вчені визначили рівень шкоди для організму від  солодких газованих напоїв.  І результати виявилися вражаючими.

Дослідники заявили, що вживання солодких газованих напоїв за ступенем шкоди, завданої організму, дорівнює шкоді, отриманої  від тютюнопаління. Тому науковці закликають бути дуже обережними з такими напоями та постаратися не вживати їх взагалі.

Наявні наслідки вживання солодких газованих напоїв проявляються вже в збільшенні ризику розвитку цукрового діабету, подагри, захворювань серцево-судинної системи, карієсу, а також ожиріння. Проте до цього всього величезного переліку можливих захворювань додалося ще й передчасне старіння. Як це відбувається?

Справа в тому, що у солодких безалкогольних газованих напоях міститься значно підвищена кількість  фосфатів (солей фосфорної кислоти), і таким чином, надлишок цих фосфатів призводить до прискорення процесів старіння. Також найнебезпечнішими наслідками від споживання, скажімо, коли, можуть стати хронічні захворювання нирок та відкладення кальцію в кровоносних судинах. А це в свою чергу призводить до розвитку атеросклерозу та кардіосклерозу, в деяких випадках навіть до інфаркту та порушень мозкової діяльності через закупорку судин головного мозку.

Дослідники проводили експерименти на лабораторних мишах. В процесі роботи було з’ясовано, що будь-які фосфати значно знижують тривалість життя ссавців, а в тому числі і людини. Дослідники заявляють, що тонізуючі напої на кшталт коли – це ніби транспортний засіб, який постачає нашому організму кофеїн для бадьорості. Але разом з цим у цьому транспорті їдуть і безбілетники – фосфатні кислоти.  Тому вчені намагаються попередити якомога більше людей про шкоду від солодких напоїв.

А результати отриманих дослідів можуть стати практичними висновками для наукових робіт по вивченню в організмі ссавців надлишку фосфатів. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...