Озеро-вбивця в Танзанії

Озеро невеликих розмірів з глибиною близько 3 метрів розташоване в північній частині Танзанії поблизу кордону з Кенією. Воно отримало таку назву завдяки мінералу натрону. Черговість сезонів впливає на зовнішній вигляд озера: в залежності від них поверхня Натрону може покриватися кіркою з мінеральних солей, які приносяться з попелом вулканів з рифтової долини на сході Африки (ця долина також відома під назвою Велика рифтова долина).

Рівень лугу в озері знаходиться в межах 9-10,5 pH, а температурний рівень води іноді досягає 60 ° C, тому всі тварини (як правило, це птахи), коли випадково потрапляють в озеро, відразу ж гинуть, а їх останки тут же покриваються мінеральними речовинами і стають твердими, перетворюючись на статуї з каменю.

Озеро під назвою Натрон давно перетворює більшу частину тварин у статуї з каменю . Тут можуть жити лише кілька видів тварин. Один з них – це риби унікального виду, яких називають лужними телапія. Також на озері можуть мешкати невеликі види фламінго, що зрідка зустрічаються, для яких Натрон є одним з небагатьох місць для розмноження. Лужні води озера здатні захистити фламінго від агресії з боку хижаків під час їх шлюбного періоду. Таким чином, мільйони птахів прилітають до озера, щоб гніздитися. Але таке місце досить небезпечне, оскільки фламінго вважають за краще будувати свої гнізда на соляних острівцях, якими оточені озерні води.

Коли випаровування води з озера приводять до істотного підвищення лужності в Натроні, починають активізуватися деякі види бактерій. Їх життєдіяльність здатна забарвити озеро в криваво-червоні кольори.

Озеро під назвою Натрон ніби з’їдає тварин, перетворюючи їх останки в кам’яні статуї. Вперше такі неймовірні здібності озера відкрив фотограф Брандт, коли в черговий раз здійснював свою подорож по Африці. Він зробив фоторепортаж, при цьому розташував останки тварин так, ніби вони живі. Завдяки цьому кадри фотозйомки стали схожими на кадри з фільму жахів.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...