Павуки-метеорологи

Не всі знають про існування павуків-прогнозистів. Це тварини, які довгий час допомагали будувати прогнози погоди. Вони прославилися ще в 18 столітті.

Якось в 1794 році один з полководців Наполеона генерал Пішегрю вів свою армію в голландський похід. Але раптом погода почала псуватися, пішов дощ, який розмив дороги. Армія не могла далі йти, тому Пішегрю прийняв рішення про тимчасове припинення походу. Незабаром він отримав інформацію, що скоро прийдуть морози і застигнуть річки. Передбачення підтвердилося.

Через тиждень знову погіршилася погода. Але генерал був оповіщений про погодні зміни. І знову передбачення збулися. Пішегрю вчасно перемістив свої війська вглиб ворожої території по річках, які замерзли. Таким чином, він зумів виконати своє завдання. Генерал дивувався: звідки приходили всі ці правдиві передбачення про погоду? Виявилося, що їх надсилав Пішегрю з в’язниці генерал Катремера, якого через деякий час звільнили завдяки Пішегрю.

Упродовж довгих 7 років Катремера проводив спостереження за павучками. Він зробив кілька висновків про це. Наприклад, відсутність плетіння павутини обов’язково знаменувалося дощем і сильним вітром. Якщо в павутині були радіальні нитки, то буря закінчиться через півдоби. Якщо павуки раптом зупинилися і зруйнували третю частину павутини, то буде вітряна погода. Якщо сплетена велика за розмірами павутина – значить, погода буде сонячною і ясною.


Короткі, не дуже товсті нитки можуть свідчити про зміну погоди кілька разів на добу. Якщо павук знаходиться в центрі павутини нерухомо – чекай на негоду. А перед морозом павук посилено плете свою павутину. Павуки сидять в центрі павутини перед дощем, коли хочуть сховатися від негоди. У кутку павук ховається до дощу. Якщо павук виходить зі свого притулку ввечері і починає робити нові сіті, то варто чекати поганої погоди. Якщо в спеку павук вийшов на полювання – варто очікувати негоду. Якщо під час дощу павуки-тенетники вирішили почати плетіння павутини, то дощ скоро буде закінчуватися. Павуки-хрестовики перед сильним вітром розривають основні нитки своїх павутин з тієї сторони, з якої буде дути вітер. Заповзають вони в свій будиночок до дощу. Якщо в повітрі літає багато павутиння, значить, літо буде спекотним. Якщо багато павутини з’явилося під час бабиного літа – осінь буде ясною, а зима холодною. Якщо очікується потепління, то павутина буде плестися в південному напрямку; якщо похолодання – у північному.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...