Спів птахів: що він таїть в собі?

Птахи можуть відтворювати звучання більшості музичних інструментів. Приміром, спів білобрюхого зеленого голуба і тигрового астрильди нагадує звучання флейти, а австралійської діамантової амадини – гобоя. Як фагот звучить голос лісового дрімлюги.

Крики граллярії Ріджлі, рідкісної південноамериканської птиці, нагадують собачий гавкіт. Цей вид був відкритий орнітологами тільки в 1997 році. На їх думку, таким своєрідним гавкотом птах відлякує ворогів від кордонів своєї території.

Майни, пересмішники і австралійські лірохвости – це кращі імітатори в світі. Вони здатні зімітувати звуки 21 виду інших птахів. Іноді пересмішники імітують котяче нявкання або скрип дверей.

Йодль, тобто наспіви альпійський пастухів, нагадує спів гагари.

На думку вчених, найбільш тонким музичним слухом володіють самці солов’я. Деякі з них запам’ятовують і відтворюють найскладніші музичні фрагменти, які містять десятки різноманітних співзучностей.

Цікаво, що вокальні здібності птахів часто залежать від харчового раціону, тобто і від форми дзьоба. Комахоїдні птахи з витонченими і тонкими дзьобами здатні видавати найскладніші звуки. При цьому птахи з масивними дзьобами не мають можливості чергувати звуки так само швидко.

Свої пісні птахи передають з покоління в покоління. При цьому дослідження показали, що самки навчаються співу набагато швидше за самців.

Є відомий факт про те, що Моцарт відчував високий творчий підйом, слухаючи спів свого улюбленого ручного шпака. Коли птах відтворив написану композитором частину фортепіанного концерту №21, замінивши при цьому дієзи на бемолі, Моцарт визнав, що шпак інтерпретував шматок краще, тому включив його в остаточний варіант твору.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...