Перший автомобіль з ядерним двигуном

Вчені спільно з інженерами розробили перший в світі концепт-кар, який працює на екологічному і практично безвідходному ядерному паливі. Згідно з задумом творців, матеріали, які використовуються під час будови цього автомобіля, а також технічна начинка дозволяють власнику такого кара не піклуватися про ремонт близько сотні років! Враховуючи щоденну експлуатацію.

В якості палива розробники використовували торій – метал зі слабкою радіоактивністю. Вперше такий елемент використовував винахідник зі США, якого звали Лоуренс Кулесус. Він представив свою ідею на автомобільній виставці Chicago Auto Show в 2009 році. А інженери, що працюють в компанії Laser Power Systems з головним винахідником на ім’я Чарльз Стівенсон, не тільки зуміли розробити концепцію двигуна з ядерним паливом, а й успішно втілити її в життя. Їх концепція отримала назву Cadillac World Thorium Fuel (скорочено – Cadillac WTF ).

Вперше торій використовувався під час Другої світової війни. Все тому, що його прийнято вважати більш безпечним із всіх інших радіоактивних елементів. Вчені підрахували, що 1 грам торію здатний замінити близько 30 тисяч літрів звичайного автомобільного палива. А 8 грамів цієї речовини вистачить автомобілісту на все життя. Також надлишкової енергії, яка виділяється під час реакції, вистачає на підзарядку акумулятора та інших пристроїв.

Cadillac WTF – це автомобіль, здатний перевернути верх дном сучасне уявлення про кари. Одним із завдань нестандартних рішень, про які турбувалися розробники машини, є боротьба з збитком, який завдає велика частина автомобілів довкіллю. Сьогоднішні автомобілі не тільки відрізняються досить невеликим терміном служби, але і погано впливають на екологічну ситуацію під час виробництва, утилізації та експлуатації. Новинка від компанії Cadillac передбачає роботу без ремонту і дозаправки впродовж століть.

Всі системи в автомобілі відрізняються від попередніх аналогів . Енергія, отримана від розпаду торію, здатна високоефективно привести в дію всі внутрішні програми. Він діє ніби людська нервова система. Основні автомобільні вузли відрізняються наявністю функцій підстраховки, якщо раптом трапиться непередбачена поломка .

Автомобіль з ядерним двигуном має 24 колеса – з кожного боку по 6. Вони всі досить вузькі і забезпечені електромотором індукційного типу. Такі колеса регулюються раз в 5 років, без заміни .

Конструкція концепт-кара досить гнучка, він може створювати трансформації, ніби мускулами, роблячи при цьому управління більш інтуїтивним. Реактор машини, виходячи з цілей безпеки, розташовується в задній частині автомобіля.

Якщо торій зможе позитивно зарекомендувати себе як джерело енергії, а така модель машини стане реальною, то світовими автовиробниками можуть стати Індія та Австралія. На їх території розташовується близько 30% всіх світових покладів торію.

Читати також:

Нова реальність – паливо із СО2!

Нова реальність – паливо із СО2!

Дешеве і екологічне паливо – мрія кожного автомобіліста, але як її здійснити? Вчені запевняють, що це питання часу, оскільки...

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Звучить незвично, але вже винайдено матеріал на основі металу, який не поступається йому по міцності, зате в багато разів легший...