Перший у світі сонячний електромобіль Stella

Є деякі країни, в яких середня річна кількість сонячних днів іноді перевищує триста. Якраз для таких місць призначається розроблений вченими автомобіль під назвою Stella. Це перший в світі електромобіль для всієї родини, який працює від енергії сонця.

Електромобілі, що працюють від сонячної енергії, – це не дуже поширене явище. Але незважаючи на це, вони не так вже рідко зустрічаються. В інтернеті на сайтах, які публікують інформацію про різних наукових новинках, можна зустріти замітки про електромобілі.

Машину Stella створила команда голландських дизайнерів та інженерів з компанії під назвою Solar Team Eindhoven (абревіатура – STE). Stella є першим у світі сонячним автомобілем, який розрахований не на декількох пасажирів (як багато більш ранні версії електромобілів), а на цілу сім’ю.

У представленому електромобілі можуть поміститися двоє дорослих осіб і троє дітей або четверо дорослих. Stella є прекрасним транспортним засобом для заміських поїздок або навіть нетривалих подорожей. Вся справа в сонячних панелях, які розміщені на даху автомобіля, і в акумуляторах. Завдяки їм автомобіль може проїхати близько шестисот кілометрів на день.

Розробники електромобіля під назвою Stella люблять називати своє дітище автомобілем з позитивною енергетикою, оскільки сонячні панелі, розміщені на його даху, здатні згенерувати більше енергії, ніж йому потрібно нормальної їзди. Надлишок сонячної енергії скупчується в акумуляторах. Тобто автомобілем можна користуватися і при похмурій погоді або в темряві, а також для зарядки електричних побутових приладів або недовгострокового донорства в міських електромережах.

Сонячний електромобіль марки Stella брав участь у змаганнях під назвою World Solar Challenge 2013. Це щорічна 3000-кілометрова гонка сонячних електромобілів, яка проходить в пустелі Австралії. Представлений автомобіль буде гнатися нема за високою швидкістю під час їзди, а за комфортом під час неї. Тому що такі транспортні засоби можуть бути дуже зручними для сімейних подорожей, а також надекономних. 

Читати також:

Нова реальність – паливо із СО2!

Нова реальність – паливо із СО2!

Дешеве і екологічне паливо – мрія кожного автомобіліста, але як її здійснити? Вчені запевняють, що це питання часу, оскільки...

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Звучить незвично, але вже винайдено матеріал на основі металу, який не поступається йому по міцності, зате в багато разів легший...