Пітаху – ядовита пташка

Багато з нас знають або чули коли-небудь про те, що існують отруйні комахи, риби, птахи, змії, жаби. Але не так давно вчені виявили, що існують ще й отруйні птахи. У 1990 році вони досліджували новий вид пернатих – Пітаху (дроздові мухоловки). Виявилося, що ці маленькі і досить милі пташки володіють спеціальними залозами, в яких виробляється отрута дуже сильної дії.

У Пітаху мається яскраве чорно-помаранчеве оперення. Якраз воно і сигналізує про отруйність цього виду пернатих.

Пітаху можна зустріти лише в лісах Нової Гвінеї. Їх розмір не більше, ніж у сойки. Отруйні речовини містяться у них в шкірі , пір’ї і практично у всіх внутрішніх органах. За своєю природою це отруйна речовина, яка міститься в тілі Пітаху, схожа на батрахотоксин, який немов просочує тільце жаб – древолазів, що водяться в Колумбії. Батрахотоксин сильніший за дією за стрихнін в 100 разів. Та ж мухоловка має концентрацію отрути значно меншу, ніж у древолазов. У Пітаху, маса яких близько 60-65 грам, вміст токсинів в шкірі становить 15-20 міліграм і в пірї близько 2-3 міліграм.

Для людини знайомство з цією отрутою загрожує лише сильними опіками або отруєнням. Але тварини – такі як жаби, миші, собаки кролики – помруть за кілька секунд. Отрута однієї пташки може вбити близько 800 мишей.

Вчені досі намагаються зрозуміти, навіщо птахові настільки сильна отрута. Пітаху не є хижаком, тому для харчування їм вбивати не потрібно. Одним із припущень є маленькі жучки нанісані, яких вживає птах. У тільці цієї комахи присутній дуже висока концентрація речовини під назвою батрахотоксин. Але не зрозуміло, як пернаті уникають самоотруєння?

Людина може не турбуватися про те, що птах завдасть йому великої шкоди. Оскільки Пітаху зустрічаються дуже рідко, вони живуть в непрохідних лісах. Але все одно є факт про існування птиці, дотик до якої здатний викликати чимало проблем.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...