Пластирі можуть замінити уколи!

Напевно, чи не кожен дорослий злегка здригається від дитячих спогадів про те, як лікар робив йому уколи. Що вже й казати, багато хто, навіть подорослішавши, намагається всіма можливими способами уникнути такої неприємної процедури як прийом ліків за допомогою уколів. Але всі, хто не любить уколів, незабаром зможуть зітхнути з полегшенням – їх можуть потіснити інноваційні лікувальні пластирі! Що це за новинка і наскільки вона ефективна, розповість наша стаття.

Суть будь-якого уколу – якнайшвидше ввести препарат в кров. Раніше, лише уколи справлялися з цим завданням найкраще. Але інженер-біомедик з нью-йоркського університету – Кася Савицька, зуміла створити спеціальний пластир, який може впоратися з цим завданням не гірше.

Суть її винаходу в тому, щоб «обійти» захисний бар’єр людської шкіри, яка дуже погано пропускає крізь себе великі молекули. Вирішити цю проблему вдалося майже випадково: Кася займалася дослідженнями абсорбенту полівінілпіролідону, який практично «висмоктував» рідину з людської шкіри. Але якщо на таку зневоднену шкіру нанести якийсь препарат, він одразу ж, оминаючи «захисний бар’єр», пройде крізь відкриті пори. Після того, як Савицька виявила цю цікаву особливість, вона ще кілька років проводила дослідження, намагаючись знайти ідеальне поєднання полімеру з вакцинами. В результаті і був отриманий пластир, який змушує шкіру «впускати» молекули, які в 250 разів більші, ніж ті, які шкіра здатна пропустити у звичайних умовах. Крім того, що пластир не спричиняє дискомфорту і хворобливих відчуттів, він не вимагає особливих умов зберігання: пластирі з вакциною можуть зберігатися поза холодильником до 8-10 тижнів, не втрачаючи своїх лікувальних властивостей. Вони можуть стати чудовою альтернативою уколів при здійсненні вакцинації в спекотних африканських країнах, не кажучи вже про те, що діти, безсумнівно, віддадуть перевагу пластиру, аніж уколам чи гірким пігулкам.

Зазначимо, що за свій винахід Кася Савицька отримала золоту медаль на конкурсі винахідників та приз у 15 000$. Після оформлення всіх формальностей у патентному бюро, її розробка буде запропонована фармацевтичним компаніям.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...