Чому дарують непарну кількість квітів?

За французькими, слов’янськими і вірменськими традиціями парну кількість квітів несуть на похорон, при цьому живій людині прийнято дарувати непарну кількість квітів.

При цьому майже у всій Європі, США та в деяких країнах сходу все навпаки – дарують парну кількість квіток, так як по приданню це приносить щастя.

Ізраїльтяни завжди дарують парну кількість квітів, а на похорон взагалі їх не носять.

У Грузії парну кількість квітів пов’язують із сімейними цінностями – дві квітки пара, і це вдале поєднання. А ось на кладовищі вони несуть непарну кількість квіток, «щоб покійний пару не забрав з собою».

Шукати коріння таких традицій і забобонів необхідно ще в дохристиянських часах.

Так як всі країни проходять власний шлях розвитку, виникають подібні протиріччя і розбіжності.

За язичницькими віруваннями парні числа є символом зла і смерті. Багато стародавніх культур пов’язували такі цифри з закінченістю, в цьому випадку – життєвого шляху.

І абсолютно навпаки сприймали непарні числа – як символ успіху, щастя, везіння. Вони символізують життя, рух, розвиток.

За традицією, в Стародавній Русі дві квітки покладали на могилу загиблим на війні, що захищав свою батьківщину: «одна небіжчику, інша – богу».

В наші дні померлим прийнято приносити парну кількість квітів.

Сьогодні у нас прийнято дарувати непарну кількість квітів, якщо їх менше дюжини, то є три, п’ять, сім, дев’ять або одинадцять. Якщо стебел більше 12, тоді їх число вже не несе ніякого смислового навантаження. До цього кожне число має своє значення на мові знаків, тож можна надати букету особливого значення. Приміром, одна квітка значить, що людина, якій ви її даруєте для вас єдина, три квітки – це бажання втекти з людиною на край світу, ну а п’ять – «я тебе люблю».

Цікавий факт, про який мало хто знає – сім квіток колись дарували лише в день заручин.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...