Чому космонавти не плачуть?

Природно, космонавти в космосі плачуть точно так само, як і люди на Землі. Але співробітники НАСА пояснили, що в умовах невагомості сльози насправді не течуть вниз, як у землян. Вони залишаються на місці, збираючись навколо очного яблука. Такі сльози здатні завдати чимало неприємностей і дискомфортних відчуттів.

Якщо спиратися на наукове пояснення, сльози зовсім не повинні викликати больові відчуття. Хоч біологи ще точно не з’ясували, чому плаче людина, але точно відомо: сльози призначені для пом’якшувального ефекту. Але як стало відомо дослідникам, стан невагомості погано позначається на людському зорі, що викликано зміщеннями рідин в голові. Також існує припущення, що в космосі часто очі висихають, тому раптове потрапляння рідин на очне яблуко може викликати печіння і інші неприємні відчуття.

Космонавт по імені Рон Парізе, який неодноразово бував у космосі, розповів, що в разі накопичення великої кількості сліз, вони починають виходити з очей і плавати навколо. Іншими словами, можна із задоволенням здійснювати спостереження за кораблями мимо в невагомості своїми сльозами.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...