Чому пальці морщаться від води?

Дуже цікавий факт – шкіра на кінчиках пальців морщиться під впливом води через мимовільні реакції мозку. Поверхня, яка виходить в результаті – це аналог протектора автомобільної шини.

Еволюційний нейробіолог Марк Чангізі, лабораторія 2АI в Бойсе (США) знайшов дослідження, датовані 1930-ми роками, за якими зморшки на сильно намоклих пальцях рук не можуть формуватися, якщо в них перерізані нерви. Один з підлеглих нейробіолога припустив, що зморшки на мокрих пальцях є аналогом малюнка протектора шин, який забезпечує хороше зчеплення з дорогою.

Після аналізу 28 фото з крупним планом зморщених пальців Чангізі і його колеги дійшли висновку, що розташування зморшок завжди і скрізь ідентично: від подушечок розходяться поодинокі канали і не перетинаються. Зморщечки грають роль водовідводів, так як тиск, який чиниться пальцями на поверхню, в основному виконується подушечкою.

Така ідея у вченому світі була сприйнята по-різному. Деякі вчені вважають, що пальці морщаться через звуження судин в гарячій воді, але вони не можуть пояснити це ж явище в холодній воді, а також, чому складки не виникають на пальцях з непрацюючими нервами.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...