Причини, з яких людина лівша

У Віденському університеті група вчених спільно з психологами з Австралії шукали причини, чому людина лівша. В результаті вони прийшли до висновку, що у такого роду людей є гормональний збій. У чоловіків за це відповідає тестостерон. При цьому дуже цікаво те, що тестостерон уповільнює розвиток лівої півкулі ще на стадії ембріона. Слідуючи результатами дослідження – більша кількість лівшів серед чоловіків з’явилися на світ взимку або пізно восени. В зимовий період народжується 8,2% лівшів, а в решту часу з лютого по жовтень – 10,5%. Таке відкриття зробив вчений Ульріх Тран.

У його теорії є вельми зрозуміле пояснення, адже діти, які були зачаті навесні, набагато більше підпадають під вплив сонячного проміння. А саме воно може стати причиною збільшення рівня тестостерону. Завдяки такому впливу права півкуля головного мозку розвивається краще і швидше. Крім того не останню роль тут грає і рівень тестостерону у матері, адже чим він вищий, тим більша ймовірність того, що дитина буде лівшею.

Цікавим залишається і той факт, що за результатами дослідження в родині правшів існує всього два відсотки появи лівші. Якщо один з батьків активно використовує свою ліву руку, тоді така ймовірність зростає до 17%. Якщо ж для обох батьків основною є саме ліва рука, тоді ймовірність народження лівші зростає до 46%.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...