Виробництво шовку-павутини

Вченим вдалося розробити унікальну нову технологію, за допомогою якої стало можливим виробництво шовку із павутини.

Всім давно відомо, що павутина має незвичайні фізичні властивості, які і роблять цей матеріал унікальним. Наприклад, павутина володіє надзвичайно високою пружністю та є міцною при розтягуванні. Звичайно, особливості павутини можна перераховувати дуже довго, проте дослідники намагалися створити новий матеріал, який мав хоча б ці властивості.

І от саме павутина як матеріал широкого застосування зацікавила вчених вже досить давно. Проте дослідники ніяк не могли створити її в лабораторних умовах  самостійно. Адже завжди в результаті виходив звичайний шовк, який мав набагато гірші властивості, ніж павутина.  І от після багатьох проведених дослідів та експериментів лише нещодавно групою вчених із Сполучених Штатів було створено нову технологію, яка дозволяє розпочати масове виробництво шовкових волокон, які за властивостями ідентичні павутині. Вся справа в тому, що дослідники змогли помістити в ДНК шовкопряда гени павука. Тому це дозволило виготовляти унікальне волокно-павутину. І вже скоро такий матеріал може стати масовим у розповсюдженні.

 Дослідники заявляють, що таке відкриття є дуже корисним для багатьох галузей та виробів. Так, наприклад, цей матеріал можна буде використовувати для виготовлення нових хірургічних бинтів та ниток, спортивного та спеціального одягу, а також з шовку-павутини можна виготовляти нові міцні автомобільні подушки безпеки.

Правда, скільки коштуватиме така тканина, достеменно невідомо, проте можна впевнено сказати, що набагато дорожче за звичайний шовк. Принаймні, спочатку розповсюдження цього матеріалу. Пізніше, можливо, такий шовк-павутина стане звичною справою та не буде чимось особливим. 

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...