Противірусний ефект грудного молока захищає від СНІДу

Вчені на основі ряду дослідів зробили висновок, що грудне молоко має противірусний ефект і таким чином здатне захистити дитину від СНІДу.

 Дослідники Сполучених Штатів зробили заяву, що материнське молоко діє на дитину як найсильніший противірусний препарат, а відповідно надає і захист від ВІЛу. Хоча часто бувають випадки, коли дитина отримує вірус із молока матері. Тому потрібно ретельно та регулярно обстежуватися майбутній мамі, а також тій, котра вигодовує дитину груддю. 

Дослідження проводилося в Американському Університеті  Північної Кароліни. Керівником дослідів був доктор Віктор Гарсія, який пояснив, що результати експериментів дозволять значно заглибитися у вивчення дивовижної здатності материнського молока знищувати інфекцію-ВІЛ і не попереджати її передачу.

Вчені зауважили, що годування дитини материнським молоком не лише дозволяє немовляті отримувати всі поживні речовини, яких немає в молочних сумішах та кашах, але й вирішить проблему в тих місцях, де питна вода для приготування суміші не надто чиста та якісна чи взагалі відсутня.

Досліди проводилися на лабораторних мишах, які, як і люди, можуть заразитися вірусом імунодефіциту. Так, досліди показали, що молоко матері може як зміцнювати дитячий імунітет та здоров’я в цілому, так і навпаки – піддавати ризику, якщо мати сама заражена СНІДом.

Так, вчені намагаються достукатися до всіх матерів та донести інформацію про те як передається цей вірус разом із грудним молоком. Якщо ці зауваження візьмуть до уваги, то один з головних способів передачі вірусу буде подоланий.  

Якщо вдатися до статистики захворюваності на СНІД-ВІЛ в Україні, то картина вимальовується досить сумна. Так, станом на 01.07.2011 р. під диспансерним наглядом в закладах охорони здоров’я України перебуває 115 275 ВІЛ-інфікованих осіб, з них 16 764 осіб з діагнозом СНІД. За весь період епідеміологічного спостереження від захворювань, зумовлених СНІДом, померло 22 607 людей.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...