Рослина-хижак

У світі існує цікава рослина-хижак. Її розміри настільки великі, що вона здатне буквально проковтнути щурів і мишей цілком, перетравивши їх кістки і зуби. Її назва – Nepenthes spathulata. Воно належить до сімейства рослин, які харчуються комахами. Така рослина воістину вбивча, вона росте на островах Суматра і Ява.

Стебла цієї рослини можуть виростати в довжину до п’яти метрів, а верхній ловчий лист, який використовується для лову тварин, може досягати в довжину до 30 сантиметрів. Тварини заманюються в його слизький на дотик отвір. Там вони або вмирають від виснаження, або тонуть. Потім його останки повільно розчиняються в травних ферментах.

Більшість комахоїдних рослин можуть заманювати не лише представників комах, а й гризунів – в тому числі мишей і щурів. Часом деякі види хижих комах настільки великі за розмірами, що можуть цілком заковтувати досить велику здобич, якщо порівнювати її розміри з розмірами комахи. Жертва починає тонути в порожнині латаття, а ферменти і кислота починають розкладати останки здобичі. Як правило, після такого від тварини залишаються лише кістки.

Вчені розповіли, що ці хижаки є досить барвистими, щоб привернути здобич (особливо, це стосується комах). Рослинам необхідні поживні речовини, отримані шляхом перетравлення тварин, оскільки вони ростуть в досить суворих умовах, які не передбачають достаток поживних речовин.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...