Живе каміння, яке росте

У Румунії можна зустріти неймовірні камені, які знаходяться далеко від поселень в південній частині країни. Їх місцеві жителі назвали Тровантамі. Цікаво, що ці камені мають здатність не тільки збільшуватися в розмірах, але і розмножуватися.

 

Як правило, ці камені не мають гострих кутів, вони округлої або обтічної форми. У Румунії можна зустріти величезну кількість валунів різноманітних розмірів. Але від них дуже відрізняються ці неймовірні трованти. Коли проходить дощ, ці камені здатні збільшуватися в розмірах, ніби гриби.

Наприклад, тровант, що важить всього лише кілька грам, невеликих розмірів може через деякий час мати вже гігантські розміри і більш, ніж на одну тонну, збільшити вагу. Чим більший вік має камінь, тим більш повільно він росте. Камені, які мають менший вік, ростуть дуже швидко.

Основною складовою цих каменів, які ростуть, є пісковик. Вони мають незвичайну внутрішню будову: якщо тровант почати розпилювати навпіл, то він буде на зрізі схожий на деревний розпил. Навіть можна побачити кілька кілець, які визначають вік каменю і зосереджені навколо твердого ядра невеликих розмірів.

Попри дивну походження тровантів, геологи не поспішають відносити їх до розряду непояснених наукових явищ. Вчені вважають, що ці камені – це результат процесів цементації піску, які відбуваються протягом мільйонів років в надрах планети. Вони виявляються на земній поверхні завдяки сильною сейсмічною активністю.

Вчені також змогли знайти пояснення активному росту тровантов: вони збільшують свої розміри завдяки великому вмісту різноманітних мінеральних солей, які знаходяться під їх оболонкою. Під час намокання поверхні ці сполуки розширюються і тиснуть на пісок, в результаті чого камінь нібито зростає.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...