Робот-хлопчик, який допомагає літнім людям

Цього антропоморфного робота-хлопчика на ім’я Roboy розробили вчені з Лабораторії штучного інтелекту в університеті Цюріха, що в Швейцарії. Вчені співпрацювали з 15 організаціями. Головним завданням цього диво-робота є допомога престарілим людям в домашньому господарстві. Таким чином, робот полегшить їх побут і на довший термін збереже їх самостійність.

Робот має висоту близько 120 сантиметрів. Він складається з свого роду скелета і синтетичних м’язів, які покриті м’якою шкірою. Поки що у робота тимчасово немає конкретного малюнка обличчя – вигляд Roboy створять користувачі соціальної мережі Facebook, для яких придуманий спеціальний конкурс для створення прототипу обличчя робота.

Як говорить керівник проекту Рольф Пфейфер, населення Америки та Європи стрімко старіє. Така ситуація дає поштовх до думок про створення чогось, що полегшило б ведення домашнього господарства і дало можливість літнім людям самостійно прожити якомога довше. І створення такого дива техніки може стати відмінною опорою для людей похилого віку.

Цікаво, що на державному рівні цей проект не фінансується. Всі розробки по створенню робота-помічника відбуваються за рахунок пожертв. Цей проект був оцінений в 500 тисяч євро, а зібрали розробники вже близько 300 тисяч. Ще трохи, і є всі шанси побачити робота в масовому виробництві.

“Батько” робота розповів, що у Roboy буде рухова система, яка функціонує завдяки штучному сухожиллю, яке має будову, аналогічну з людським. Таким чином, всі рухи робота будуть такими ж граціозними і плавними, як у справжніх людей.

 Розробники планують представити свого робота-помічника по імені Roboy погляду громадськості вже дуже скоро.

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...