Батьківська та материнська любов – яка важливіша

Американські дослідники намагалися дати відповідь на запитання: «Хто більше любить дитину: батько чи мати» та «Любов котрого із батьків важливіша для розвитку дитини».

Психологи з Університету Коннектикуту Сполучених Штатів Америки з’ясували яку роль грає батьківська любов у формуванні дитини як особистості. Так, дослідники провели аналіз надзвичайно великої кількості робіт, присвячених проблемі нестачі батьківської уваги та відсторонення батьками дітей. В загальному, статистика дослідження врахувала дані понад 10 тис. осіб обох статей та різних етнічних приналежностей. На рівні інтуїції ми розуміємо, що дитина, яку залишили батьки, має багато шансів вирости невпевненою у собі, ворожою та навіть агресивною. До того ж сформований у дитинстві характер найчастіше залишається на все життя, а це може створити певні складнощі при взаємодії з соціумом. Що стосується психологічних досліджень на цю тематику, то вони проводяться у досить простий спосіб: особистісні характеристики зіставляються із сімейною історією.

Вчені за допомогою досліджень виявили також цікаву закономірність. Виявилось, що на фізичний біль та біль емоційний (який, власне, і виникає через батьківську байдужість) реагують ті ж самі ділянки мозку. Емоційний біль можна придушити та приховати, проте наслідки цього можуть бути різноманітними. Вчені з’ясували, що саме нестачу батьківської любові дитина переживає важче, як брак материнської уваги.

Причиною такого факту може стати наступне. Психологи припускають, що тут грає головну роль соціальний статус батьків. Адже саме чоловік вважається головою сім’ї і, відподно, його положення більш статусне, престижне, та користується більшим впливом. Таким чином, дитина усвідомлює важливість особистості батька, тому саме його любов стає більш бажаною, як любов могутнього, сильного та авторитетного. Проте поки що це гіпотеза, адже є багато культур, де становище жінки у суспільстві та у сім’ї  теж досить високе. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...