Саме найцікавіше про бактерії

Lactobacillus

1. За приблизними підрахунками, досі некласифікованими   залишаються до мільярда різних бактерій, що живуть у світовому океані.

2. Вчені стверджують, що зовнішній вигляд бактерій не змінювався впродовж багатьох мільйонів років, зміни торкалися лише внутрішньої будови бактерій, що свідчить про «досконалість» їхньої форми.

3. Бактерії належать до НАЙБІЛЬШОЇ популяції живих істот планети! Сама гігантська за розмірами колонія бактерій знайдена на дні світового океану, ці багатоклітинні бактерії з вигляду схожі на скручене спагеті. Масу цих бактерій оцінюють в кілограм на квадратний метр морського дна.

4. Є окремі бактерії, які здатні жити при температурі від плюс150 до мінус 250 градусів Цельсію і витримувати тиски від 100 до 900 атмосфер.

5. Запах «сирої землі» після дощу, ні що інше як результат роботи актинобактерій та ціанобактерій. Саме вони виробляють геосмін – органічну речовину, яка і є причиною такого запаху.

Thiomargarita namibiensis

6. Сама найбільша за розміром бактерія називається Thiomargarita namibiensis. Вона належить до морських бактерій, а в поперечнику може сягати довжини 0,75 мм, що дозволяє бачити її неозброєним оком!

7. Вчені із університету у Манчестері порахували, що на вашому мобільному телефоні бактерій набагато більше, аніж на підошві вашого взуття чи сидінні унітазу.

8. У нашому роті живе майже 40 тисяч різних типів бактерій, 95% з яких цілком безпечні. А коли ви цілуєтесь, то передаєте партнеру близько 278 нових культур.

9. Загальна вага бактерій, що живуть у нашому організмі, приблизно 2 кілограми! Основна їх маса живе у кишківнику, а сумарна їх кількість буде більшою, аніж клітин у нашому тілі.

10. Насправді ми народжуємося «стерильними», у нашому організмі при народженні немає бактерій! Всі потрібні бактерії поселяються в нашому тілі впродовж кількох перших років життя. А свої самі перші бактерії немовля отримує при проходженні через родові шляхи.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...