Саме цікаве про дельфінів

1. Дельфіни, яких поділяють на 32 різні види, – соціальні істоти, вони живуть зграями, люблять «спілкування» і можуть відчувати і показувати дуже широкий спектр емоцій, в тому числі мають почуття гумору.

2. Дельфіни мають зуби, однак не для того, щоб жувати, а лише щоб ловити свою здобич. А ще у них нерозвинений нюх, зате відчуття смаку таке, як і в нас – вони розрізняють гіркий, кислий, солоний і солодкий смаки.

3. Дорослий дельфін, що важить 120 кг., з’їдає за день до 33 кг. риби, людськими мірками – це якби хтось з’їв 15 кілограмів стейків, тільки на відміну від нас дельфіни не набирають жирову масу.

3. Щоб втопитися, дельфіну досить однієї столової ложки води в легенях, тоді як людину вб’є порція у 2 ложки води.

4. Дихання дельфінів свідоме, а не рефлекторне. Навіть під час сну одна частина їх мозку активна, щоб контролювати цей процес та відстежувати зовнішні небезпеки.

5. Дельфіни мають здатність до ехолокації, яка допомагає їм розрізняти форми та відстань до предметів, орієнтуватися в просторі, а також розпізнавати родичів та спілкуватися із ними. Однак ехолокація не допомагає їм розпізнавати риболовні трали (сітки), тому дуже багато тварин заплутується в них і гине.

6. Дельфіни не уникають людей, а охоче контактують із ними, найбільший інтерес виявляють до дітей.

7. Дельфін може пірнати на глибину до 300 метрів, а також надовго затримувати дихання (до 30 хв.).

8. Дельфіни не мають власного запаху, а їх шкіра досить тонка і ніжна, тож при контакті із чимось гострим може легко пошкодитись.

9. Плавник на спині дельфіна неповторний, які наші з вами відбитки пальців. Саме за спинними плавниками науковці розрізняють між собою цих ссавців.

10. Середня швидкість дельфіна – 30 км./год., цей результат втричі перевищує здібності найшвидших плавців світу.

11. Дельфіни, що часто контактують із людьми, здатні розрізняти майже 60 слів, людськими мірками, цього досить для побудови 2000 речень.

12. Дельфіни живуть приблизно 17 років, хоча бували випадки, коли деякі з них доживали до 50 років.

 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...