Найцікавіше про карієс

Карієс – це одне з найбільш поширених захворювань, яке зустрічається у 99% людей на Землі. Крім цього, воно ще й досить загадкове, адже є більше 400 версій його виникнення.

Не варто вірити стереотипам про те, що карієс виникає через велику кількість солодощів. Це далеко не головна причина появи карієсу.

Найчастіше тварини не схильні до появи карієсу. Навіть при частому вживанні карієсогенних продуктів, їм не загрожує таке захворювання.

Жінки в два рази частіше хворію карієсом, ніж чоловіки. Часто це пояснюють гормональними перебудовами під час вагітності та грудного вигодовування. Але не варто забувати про те, що дами також частіше вживають мучне і солодке.

Тільки 1% населення позбавлений від такого поширеного захворювання, серед них окремо взяті щасливчики з різних національностей, а також абсолютно всі аборигени племені Гунзо і ескімоси.

Правші більш ретельно чистять ліву сторону щелепи, тому там рідше зустрічається карієс, ніж з правого боку. При цьому у лівшів такої тенденції немає.

В епосі Середньовіччя люди вважали, що гнилі зуби – це ознака багатства і благополуччя. Бо тільки багаті люди могли собі дозволити смачні продукти та солодощі, які викликають розвиток карієсу.

Варто також зауважити, що карієс здатний передаватися шляхом поцілунку. Тому любов любов’ю, але не забувайте про гігієну порожнини рота.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...