Саме цікаве про наше Сонце?

1. Якщо досі ви думали, що наше сонце – жовте, то дуже помилялися. Наше сонце насправді біле, а «ефект жовтизни», яку ми бачимо, викликає феномен «атмосферного розсіювання».

2. За своїм спектром наше сонце має клас G2V, відносячись до «жовтих карликів», тоді як більшість зірок із Чумацького шляху належать до «червоних карликів», що умовно кажучи – «малі і холодні». У нашій галактиці лише 15% зірок вважаються яскравішими за наше сонце.

3. Наша зірка здійснює свій неймовірно довгий шлях, обертаючись довкола центру своєї галактики (Чумацького шляху), повний виток довкола якої займає у нього 225-250 млн. років.

4. Вік Чумацького шляху оцінюють за віком його найстаріших зірок, що становить приблизно 13,6 млрд. років.

5. Сонячні промені досягають землі за 8 хвилин, саме за стільки вони часу долають відстань у 150 млн. кілометрів!

6. Діаметр сонця приблизно у 109 разів перевищує діаметр землі, а його маса складає 98% нашої сонячної системи.

7. У сонця є різні періоди активності, зараз воно перебуває на своєму піку. Але в період «мінімуму Маундера», що співпадає із «малим льодовиковим періодом», на землі відбувалося одночасне похолодання на всіх широтах.

8. Щороку відбувається як мінімум 2 сонячних затемнення, які видно лише з досить вузької смуги тіні нашого супутника. А повні сонячні затемнення для нашої планети бувають лише раз на 200-300 років.

9. Щосекунди на сонці згорає 700 млрд. тонн водню! І не зважаючи на таку неймовірну швидкість віддачі енергії, його запасів вистачить ще на 5 млрд. років.

10. Перед своєю неминучою «смертю» сонце буде збільшуватися в розмірах. Планети будуть «відсунуті» змінами сонця, а з їх поверхонь зникнуть атмосфера і вода. Наостанку сонце стане «білим карликом».

11. В різних точках нашої планети тривалість дня дуже різна. Для прикладу, на Мальті літній день триває 10 годин, в Стокгольмі – 18, а в місті Кірина, що за полярним колом – всі 24 години (влітку там сонце не ховається за горизонт, даруючи вічний день, натомість, взимку, там триває безперервна ніч).

12. Великою кількістю сонячних днів в році (300 днів) може похизуватися Марокко, Монте-Карло, Ніцца та деякі інші міста.

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...