Найцікавіше про сир

p>Щороку у Великобританії проводять змагання з катання сиру.

Королева Англії Вікторія (правління з 1837 по 1901 рр.) отримала як весільний подарунок величезне колесо сиру Чеддер, вагою близько 500 кілограм.

Уже більше двохсот років до складу відомого сиру Чедер додають насіння аннато (маленьке дерево з тропічних областей Америки). Крім цього такий яскравий колір він отримує завдяки додаванню морквяного соку та екстракту з пелюсток календули.

Найбільш відомий італійський сир – пармезан, саме його вважають королем сирів і сиром для королів.

Завдяки газу під час приготування сиру відбувається рух бактерій. Після вивільнення газу, його бульбашки утворюють в сирі дірки. Фахівці називають їх – «очі».

Ще в єгипетських пірамідах першої династії (3000 років до н.е.) були виявлені сліди наявності сиру. Гомер, давньогрецький поет, писав про процес виготовлення сирів в Одіссеї. Для древніх греків і римлян саме сир був одним з найважливіших продуктів для торгівлі.

Щоб виготовити кілограм сиру, знадобиться близько десяти літрів молока (коров’ячого або козячого). Але в наш час сири готують не тільки з молока, наприклад, є сири з гороху, сої, зі сметани, і навіть з цукру з льодом або печінки теляти і свині.

Перші великі голівки твердого сиру в комерційних цілях почали виготовляти голландці, ще в 14 столітті. До сьогодні сир так і залишається одним з найважливіших продуктів харчування.

Деякі народності Кавказу вважають, що сир з різким запахом є збуджуючим засобом. Саме тому його вважають незамінним продуктом на весільному столі.

Читати також:

Наукові факти про гриби

Наукові факти про гриби

1. Вчені досі не знають точної кількості видів грибів, є припущення про те, що їх може бути від 300 тисяч аж до 1,5 мільйона. Що ж до типів...

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

Фундук став популярним ще в стародавні часи. Наші предки використовували його для виготовлення амулетів від нечисті і природних...