Тварина з найбільшою кількістю ніг

Американські вчені провели дослідження, яке показало, що недавно виявлений вид багатоніжок – це абсолютний рекордсмен за кількістю ніг. Ця комаха живе тільки в маленькому районі на півночі Каліфорнії в США. У нього є цілих 742 кінцівки!

Вперше багатоніжок під назвою Illacme plenipes відкрили в 1926 році. Але підтвердження існування цього рідкісного виду тварини відбулося тільки в 2005 році. Вчені з університету Арізони, коли проводили дослідження знахідки, несподівано виявили в ній справжнього чемпіона. Це стало можливим тільки при детальному вивченні ниткоподобної істоти, довжина якого становить близько 1-3 сантиметри, під електронним мікроскопом, який сканує.

Дослідник на ім’я Пол Марек пояснив, що зовні багатоніжка не відрізняється особливо цікавим видом. Але коли вчені помістили її під мікроскоп, вони змогли виявити дуже велику і дивовижно складну анатомію.

Дослідник додав, що було складно вивчати особливості багатоніжки, оскільки вона живе лише на маленькій ділянці, площа якої становить близько 4,5 км2, – це недалеко від Берклі і Окленда. Її було складно відшукати, а потім забрати, адже вчені переживали про збереження цього рідкісного виду. Тут кожна з особин має величезне значення.

Ще одна особливість багатоніжки – це проживання її найближчих родичів в ПАР, через що вчені можуть судити про походження тварини з суперконтиненту Пангеї близько 200 мільйонів років тому.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...