Найстаріша тварина на Землі

Лише у 2005 році вченим вдалося виявити у водах Ісландії двостулкового молюска, який відноситься до виду Arctica Islandica. Його тоді повважали найдавнішою твариною нашої планети. Вчені по кільцях, які перебували на внутрішній стороні раковини, визначили, що молюск по імені Мін (він був так названий на честь династії імператорів Китаю, які правили в 1368 – 1644 роках) прожив вже 405 років. Але не так давно виявилося, що вчені помилилися і насправді молюск-довгожитель Мін прожив на світі на 102 роки більше.

Допущену помилку в прорахунках фахівці пояснили тим, що деякі кільця на раковині, за якими визначають вік тварини, надто тонкі, тому відразу розглянути їх не вдалося. Радіовуглецевий метод аналізу підтвердив нові дані: молюск Мін з’явився на світ понад 5 століть тому. Його збереженість до нашого часу забезпечив дуже повільний метаболізм, який характерний тварині.


На превеликий жаль всього наукового світу, молюск помер в 2006-му році, так і не доживши до остаточного з’ясування його справжнього віку всього лише кілька років. Але вчені продовжують вивчати його раковину: вони досліджують товщину річних кілець на ній і плекають надію таки визначити температурні коливання, які були в Світовому океані впродовж останніх 5 сотень років. Також біологи намагаються вивчити інших представників виду Arctica islandica, щоб зуміти знайти серед них таких же довгожителів, як і Мін.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...