Самоочисний одяг

Вчені розробили новий вид одягу, який здатний самостійно очищатися від небажаних плям.

Дослідники попереджають, що вже зовсім скоро потреба в пранні та хімчистці може зникнути завдяки новому відкриттю. Адже нещодавно група вчених, у складі якої були китайські та австралійські дослідники, презентувала світу винайдену нову технологію обробки одягу. Ця технологія дозволяє здійснювати виведення плям з одягу без будь-якого  прання чи хімчистки.

І цікавим є те, що таку технологію вчені створили не на основі якихось високотоксичних препаратів чи інших речовин, за допомогою яких можна швидко та легко вивести забруднення. Тут суть полягає у дещо цікавішому підході. В експерименті були застосовані останні досягнення науки та техніки, що значно допомогло роботі вчених. Отож, за допомогою спеціальної техніки на речі наноситься анатаз, іншими словами цю речовину називають двоокисом титану. Нанесення цієї речовини дозволило вченим зробити одяг самоочисним.

Як відбувається сам процес очищення одягу? Технологія дуже проста. Для цього достатньо лише вивісити одяг на сонці. А від впливу сонячних променів відбувається реакція, в результаті якої всі небажані плями зникають.

На теперішньому етапі ця технологія проходить надзвичайно багато випробувань та щоразу вдосконалюється. Тому можна припустити, що мине ще досить багато часу, поки такий одяг потрапить й широке використання. До того ж, використання сучасних нанообробок, які дуже дорого коштують, на цьому етапі є нераціональним. Проте автори ідеї налаштовані оптимістично та прагнуть якомога швидше створити цілий комплекс самоочисних речей. Наприклад, у планах дослідників створити на перших етапах светри, костюми, сорочки, навіть шкарпетки. Про постільну білизну мова поки що не йде, так само, як і про верхній одяг. 

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...