Найлегший матеріал

Вченими був створений найлегший у світі матеріал.

Завдяки вченим з Університету провінції Чжецзян в Ханчжоу, що в Китаї, ми змогли отримати дуже твердий матеріал, але разом з тим він настільки легкий, що без проблем може розміститися на вершині квітки, не пошкодивши його.

Якщо говорити про склад цього матеріалу, то губчаста матерія графена аерогелю складається з ліофілізованого вуглецю та оксиду графену. Варто зауважити, що це найлегший твердий матеріал у світі. Так, наприклад, при вазі всього 0,16 міліграма на кубічний сантиметр він всього лише в два рази вище водню (найпростіший з усіх елементів), а по щільності навіть менш щільний, ніж гелій.

Графен було визнано «чудо-матеріалом», на нього покладають великі надії. Адже цей матеріал обіцяє зробити революцію в науці і техніці вже в недалекому майбутньому.

У чистому стані ця речовина є просто двовимірним кристалом чистого атома вуглецю, що розташований в гексагональної сингонії. Але разом з тим такі компоненти роблять матеріал найтоншим з усіх коли-небудь зроблених. Необхідно, щоб склалися три мільйона аркушів графена один з одним, щоб отримати стопку товщиною в 1 мм.

Така унікальна структура зможе зробити такий матеріал дуже легким і міцним. Якщо один квадратний метр аркуша графена важить всього 0,77 міліграми, то він достатньо сильний, щоб витримати вагу 4 кг. А лист графену товщиною з поліетиленовий пакет може витримати вагу слона.

Але, разом з тим, такий матеріал дуже гнучкий, тому його можна розтягнути на 20% без ніякої шкоди для матеріалу. Крім усього іншого, він також є чудовим провідником електрики, і набагато кращим, ніж мідь, традиційно використовувана для проводки, і є кращим провідником тепла на планеті. І ще цікавим є те, що в ході подальших досліджень було виявлено неймовірні здібності фільтру, а також він активно справляється з блокуванням абсолютно всіх рідин і газів, крім води.

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...