Найлегший у світі матеріал

Американським фізикам вдалося створити найлегший у світі матеріал, який разом з тим є досить міцним.

Групою інженерів та фізиків із Сполучених Штатів Америки був створений найлегший на планеті штучний матеріал. В основі цього матеріалу лежить спеціальна решітка, яку створили за допомогою найтонших металевих трубок. Результат виявився вражаючим: утворений матеріал вийшов приблизно в 100 разів легшим, ніж пінопласт. При цьому цей матеріал має високу здатність поглинати енергію.

Розробники запевняють, що цей матеріал матиме широкий спектр застосування. Наприклад, в конструкції акумуляторних батарей майбутнього, а також в амортизаційних пристроях.

Провідним автором проекту був Тобіас Шедлер. Науковець зізнався, що найважчим етапом розробки цього матеріалу було створення мікрорештіки з переплетених порожнистих трубок. До того ж варто зазначити, що ці трубки мають товщину стінок приблизно в 1000 разів меншу від товщини людської волосини.

Таким чином, в результаті розробок, отриманий матеріал має густину всього 0,9 міліграмів на кубічний сантиметр. Для кращого розуміння ваги варто провести таке порівняння: густина кремнієвих аерогелів, яких до цього винаходу вважали найлегшим у світі матеріалом, становить 1,0 мг / куб.см.

Також цікавим є те, що цей матеріал є досить міцним. Такий факт можна пояснити впорядкованою структурою матеріалу. На відміну від нього, аерогелі та металізована піна має аморфну структуру. Якщо говорити простими словами, то це показує те, що вони володіють меншою міцністю, а також меншою здатністю поглинати енергію та пружність.

Поки що цей матеріал ніяк не названий. Проте інженери пророкують йому велике майбутнє. Зокрема, практичне застосування вбачають у використанні його як основи каталізаторів з великою площею поверхні, а також основи для поглиначів ударів або ж для створення акумуляторних батарей. 

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...