Найменший фільм у світі

Цей фільм потрапив до книги рекордів Гіннеса. Акторами в самому крихітному фільмі в світі стали атоми. Вчені-розробники з компанії IBM Research, які встановили новий рекорд, зуміли змусити атоми пересуватися по поверхні міді. Такі незвичайні крихітні актори зуміли створити неймовірну історію про хлопчика, який грає з одним атомом.

Фільм отримав назву «A Boy and His Atom». Він складений з 242 кадрів, але щоб його створити, вчені вдалися до допомоги величезного тунельного мікроскопа, який вміє сканувати. Він важить близько 2 тонн. Для перегляду отримав фільму творці відео збільшили зображення атомів більше, ніж в 100 мільйонів разів. А пластину з міді, на якій відбувалися всі дії, охолодили до температури -267,78 градусів Цельсія.

Під час зйомок фільму було виконано близько 10 тисяч атомних переміщень по поверхні пластини з міді за допомогою мікроскопа. Залежно від конкретної пози фігура хлопчика створювалася з 120-130 атомів. Над фільмом працювало четверо вчених, а для створення відео було потрібно близько 180 людино-днів.

 

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...