Найменший ведмідь у світі

Малайський ведмідь вважається найменшим ведмедем у світі. Доросла особина важить зазвичай не більше 65 кілограмів, маючи зріст не більше 1,5 метра. Але зовнішній вигляд цієї тварини досить оманливий, оскільки малайські ведмеді вважаються одними з найбільш агресивних ведмедів у світі.

Коли малайські ведмеді вступають в сутичку з противником, вони безстрашні і все роблять, щоб здобути перемогу. Особливо агресивними є самки з дітьми. Цікаво, що в країнах Азії він вважається миролюбним. І його частенько заводять вдома як домашнього вихованця, називаючи “ведмедем-собакою”.

Живуть ці тварини в М’янмі, Таїланді, Лаосі, В’єтнамі, в північно-східній частині Індонезії та Індії, а також у південних частинах Китаю.

Оскільки малайські ведмеді проживають в теплому кліматі, у них сформувалася гладка, водовідштовхувальна шубка чорного кольору. Ці тварини мають хороший слух і нюх, але бачать не дуже добре. У неволі можуть жити близько 25 років.

Основні вороги для малайських ведмедів – це леопарди і тигри. Для боротьби з ними ведмідь має спеціальне пристосування у вигляді вільної шкіри на шиї. Якщо хижак кусає його в області шиї, ведмідь може легко зробити розворот і різко вкусити свого супротивника.

Харчування малайських ведмедів – це плоди, пагони, комахи, черви, мед, іноді дрібні ссавці, ящірки, птахи. У пошуках їжі йому приходить на допомогу довгий (близько 20-15 сантиметрів) і липкий язик, а також рухомі губи. Його кігті, довжина яких іноді досягає 15 сантиметрів, без праці можуть зруйнувати термітники і вулики, а потужні щелепи здатні розколювати горіхи кокоса. Також довгі кігті допомагають малайським ведмедям забиратися на дерева без особливих труднощів.


Малайські ведмеді занесені до Червоної Книги, але їх популяція все одно щороку скорочується. Все через те, що на ведмедів часто полюють фермери і мисливці-любителі. А також жовч малайських ведмедів вважається корисною в традиційній медицині Китаю.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...