Секрет облисіння розгадано

Вченим вдалося розгадати секрет однієї з найбільш актуальних проблем зовнішнього вигляду людини – таємницю облисіння

Американські вчені працювали довгий час над проблемою облисіння людини та нарешті їм вдалося знайти біологічну відповідь на це питання. Вчені заявляють, що таке відкриття вселяє надію на те, що вже зовсім скоро з’являться курси ефективного лікування облисіння, які будуть здатні повністю зупинити випадіння волосся, а також і стимулювати його ріст.

Отож, дослідження проводилося з лисими чоловіками та лабораторними гризунами. І в результаті було виявлено протеїн, який і вважається збудником облисіння. Як правило, більшість чоловіків починають втрачати волосся в середньому віці. А вже у 80% цих чоловіків до 70-річного віку спостерігається повне облисіння.

Дослідники вважають, що в цьому випадку визначальну роль відіграє генетика та гормон тестостерон. Саме через ці чинники, пояснюють науковці США, волосяні фолікули значно зменшуються, і тому волосся починає тоншати. А коли зменшення фолікул досягає такого ступеня, коли вони стають майже невидимі, тоді вони й опадають, і настає повне облисіння.

Іншою групою американських вчених з Університету Пенсільванії був проведений аналіз того, які саме гени та гормони сприяють облисінню у чоловіків.

Отож, ці дослідники з’ясували, що в клітинах волосяних фолікул, які розташовані в місцях облисіння, різко підвищується рівень протеїну під назвою простагландин D. А процес придушення росу волосся відбувається тоді, коли кондиціонер потрапляє в рецептори на клітинах волосяних фолікул. Про це розповів автор дослідження Коцареліс. Також професор зазначив, що вчені на основі результатів з цих досліджень вже завершують розробку медичних засобів, які здатні боротися з облисінням як явищем. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...